با پوشیدن لباس های رنگ روشن حال و هوایتان عوض می شود

لباس های رنگ روشن

قبلا در مقالات مناسب ترین رنگ لباس و زبان رنگ ها در مورد معانی رنگ ها و همچنین رنگ های مناسب برای هر چهره و رنگ پوست صحبت کردیم و در این مقاله در مورد تاثیری که پوشیدن لباس های رنگ روشن بر روحیه شما میگذارند صحبت میکنیم ، با گروه صنعتی پوشاک رونی همراه باشید :

چند وقت پیش که می خواستم به محل کارم بروم، حس می کردم اوضاع روبراه نیست و یک جای کار می لنگد. کسالت، بی حالی، خستگی و کوفتگی بر من مستولی شده بود.

از همکارم پرسیدم؛ تا به حال شده از خواب بیدار شوی و حس کنی از دنده چپ بلند شدی و دنیا می خواهد روی سرت آوار شود؟ در کمال تعجب دیدم او هم با این حس و حال بیگانه نیست و غم و غصه از سر و روی هر دویمان می بارد. جالب اینجا بود که هر دو لباس هایی کاملاً یک رنگ با توناژ خاکستری به تن کرده بودیم. در واقع طرز لباس پوشیدنمان فقط به درد مراسم تشییع جنازه می خورد! در همین اثنا بود که یکی دیگر از همکارانم با لباس هایی به رنگ قرمز و آبی روشن که به زیبایی با هم ست شده بود، از راه رسید و گفت: می دانستید پوشیدن لباس های رنگ روشن حال و هوایتان را عوض می کند؟

لباس تیره رنگ

اولش شک داشتم و نمی توانستم این موضوع را هضم کنم، اما بعد که خوب فکر کردم متوجه شدم تا به حال سمت لباس های رنگ روشن نرفته ام! تمام زندگی من در معجون بی پایانی از شلوارهای جین مشکی و زغالی، لباس های تیره رنگ و بلوزهای خاکستری خلاصه می شود. البته در این بین چند دست لباس آبی و سوئیشرت صورتی رنگ هم در کمد لباس هایمان دست نخورده مانده اند؛ تلاش های بی ثمر و ناکام مادرم برای رنگ و روح بخشیدن به کمد یکپارچه عزادار و ماتم زده لباس های من. این که خودتان را درگیر رنگ های متنوع نکنید، کارها را برایتان ساده و بی دردسر خواهد کرد؛ نیازی نیست برای لباس پوشیدن و هماهنگ کردن آنها با هم زمان و انرژی زیادی صرف کنید، چرا که رنگ مشکی را فقط می توان با رنگ مشکی یا در نهایت خاکستری ست کرد. در واقع هیچ گاه نخواستم به گونه ای لباس بپوشم که در مرکز نگاه ها و توجه دیگران قرار بگیرم، به همین منظور عادت همچون سایه لباس پوشیدن را در پیش گرفتم. اما حال خراب و غمگینم و این واقعیت که روشن ترین لباس موجود در کمدم تی شرتی سفید رنگ است، عزم خود را جزم کردم تا کمی رنگ و روح به کالبد ماتمزده کمد لباس هایم تزریق کنم تا شاید حال و هوایم بهتر شود.

با کنستانس هارت، متخصص رنگ درمانی مؤسسه Conscious Colors، تماس گرفتم تا ببینم کمد لباس هایم چه تأثیری بر سلامت روح و روانم خواهد داشت. شعار تبلیغاتی این مؤسسه از این قرار است؛

“راهنمایی که زندگیتان را دگرگون می کند.”

هارت می گوید: اگر از احساس عدم امنیت و حواس پرتی رنج می برید، رنگ مشکی می تواند برایتان نقش یک پوشش امن را ایفا کند. به همین دلیل است که بسیاری از شهرنشین ها ترجیح می دهند لباس های سیاه رنگ به تن کنند. من همواره کوشیده ام تا دیگران را متقاعد کنم از رنگ مشکی فاصله بگیرند چرا که این رنگ احساس سرخوردگی و طردشدگی را در آنها بیدار می کند. رنگ ها تأثیرات شگفت انگیزی بر روان انسان ها بر جای می گذارند، فرقی نمی کند شما از این تأثیرات آگاهید یا خیر، رنگ ها رسالت خود را به انجام می رسانند.

وقتی فهمیدم با یک کمد انباشته شده از لباس های مشکی عمری را به سوگ نشسته و روح خود را به عذابی بی وقفه دچار کرده ام، تصمیم گرفتم جریان زندگی ام را تغییر دهم. یک تغییر جدی و اساسی! البته مشروط بر آن که این تغییر به بهای ورشکسته شدنم تمام نشود.

سردبیر ارشد بخش مد و فشن Vogue.com، جردن بکهام و سردبیر بخش بازاریابی، کلی کانور مرا به سالن نمایش “برند زارا” بردند تا بر اساس راهنمایی که هارت در اختیارم قرار داده بود، ۵ دست لباس با رنگ های شاد و زیبا انتخاب کنم. قرار بر این شد که به مدت ۵ روز این لباس های رنگارنگ را به تن کنم و تأثیرات این رنگ ها بر روحیه و رفتارم را یادداشت کرده و به هارت گزارش کنم. حال می خواهم این تجربه متفاوت و جالب را با شما در میان گذارم:

روز اول: لباس هایی به رنگ صورتی و شرابی پوشیدم.

مفهوم این رنگ ها: طبق اظهارات هارت، رنگ شرابی به شما کمک می کند تا کاملاً متمرکز، مصمم و با ثبات باشید. این رنگ زیبا و غنی شما را در گرفتن تصمیمات درست یاری می کنند. صورتی رنگ عشق است و شما را ترغیب می کند تا نسبت به خودتان علاقه و توجه بیشتری نشان دهید.

نتیجه: من یکی از جدیدترین اعضای تیم Vogue.com، محسوب می شوم و همین مسئله باعث شده کمی خجالتی و گوشه گیرتر از قبل باشم – در واقع من ذاتاً آدم کم حرف و ساکتی هستم و تمام مدت سرم به کار خودم بوده و تمام حواسم متوجه صفحه کامپیوترم است. اما با پوشیدن دامن شرابی رنگ و ژاکت صورتی جدیدم، تمام حس عجیب و غریب و خجالتی بودنم به قصه ها پیوست. یکی از بچه ها برای سردبیرم که در شوی لباس پاریس بود، تصویری از من ارسال کرد و بعد متوجه شدم، او زیر عکسم کلی شکلک قلب گذاشته است. این لباس ها منبع پایان ناپذیری از انرژی را به من تزریق کردند و حتی یک بار نزدیک بود داد بزنم؛ حس می کنم هیچی تنم نیست و همه دارند با دست مرا نشان می دهند. همکارانم متوجه شدند که چیزی در من تغییر کرده و دیگر آن آدم بیش از حد آرام و ساکتی نیستم که همیشه پشت میزش قوز کرده و تو خودش است. در عوض حس اعتماد به نفس در من قلیان می کرد، حسی که سال های سال آن را تجربه نکرده بودم و با من بیگانه بود. به شخصی خوش مشرب، پرحرف و صمیمی تبدیل شده بودم. راستش را بخواهید عاشق ظاهر جدیدم شده بودم. رنگ صورتی جادو می کند، موافقید؟

برآورد هزینه ها:

بهای ژاکت صورتی کم رنگ زارا؛ ۶٠ دلار.

بهای دامن کوتاه شرابی رنگ زارا؛ ۵٠ دلار.

با پوشیدن لباس های رنگ روشن حال و هوایتان عوض می شود.

لباس صورتی رنگ

روز دوم: لباس هایی به رنگ نارنجی و آبی کاربنی پوشیدم.

مفهوم این رنگ ها: هارت می گوید؛ رنگ نارنجی میل شما را برای حضور در جامعه افزایش داده و شما را از لاک تنهایی تان در می آورد. بهترین رنگ برای خو گرفتن با تغییرات جدید و مهم زندگیتان است. رنگ آبی کاربنی قدرت درک و بینش شما را بالا می برد.

نتیجه: امروز قرار است یک شلوار نارنجی راه راه و یک پولیور آبی کاربنی بپوشم که در امتداد آستین هایش خز کار شده است. خوب، این نوع لباس ها با سلیقه شخصی من زمین تا آسمان فرق دارد و امکان ندارد من همچین تیپی را برای خودم انتخاب کنم. اما خیلی سریع با این حس عجیب و غریب کنار آمدم و به لباس های تازه ام خو گرفتم. ظاهر جدیدم اعتماد به نفس وافری را در من زنده کرد. شاید به خاطر این که طراحی این لباس ها خیلی متفاوت و برتر از لباس هایی بود که من به آنها عادت کرده بودم. در تمام طول روز زنجیره ای بی انتها از ایده های جالب به ذهنم خطور می کرد و نمی توانستم دست از رد و بدل کردن پیام با سایر اعضای تیم بردارم. (پاسخ ها درجه متفاوتی از شور و اشتیاق را نشان می داد، اما خوب چه می شود کرد؟ نمی توان از یک رنگ بیش از این انتظار داشت!)

برآورد هزینه ها: بهای اورکت کلاه دار زارا؛ ١۴٩ دلار.

پولیور خزدار آبی کاربنی زارا؛ ٨٠ دلار.

شلوار راه راه زارا؛ ۵٠ دلار.

با پوشیدن لباس های رنگ روشن حال و هوایتان عوض می شود.

ژاکت نارنجی

روز سوم: لباسی به رنگ سبز پوشیدم.

مفهوم این رنگ: هارت معتقد است رنگ سبز همچون پلی عمل می کند که کمک می کند میان شما و دیگران تعادل و ارتباط برقرار شود.

نتیجه: آنقدر انرژی مثبت در من ذخیره شده که می توانم هزار تا میز را جابجا کنم. (البته در عالم واقعیت حتی یک میز را هم جابجا نکردم!) هوا بارانی ست و من یک بارانی سبز براق پوشیدم و کمی اطراف ساختمان قدم زدم تا بتوانم افکارم را جمع و جور کنم.

برآورد هزینه ها: بهای بارانی زارا؛ ١٢٩ دلار.

بهای بلوز جیب دار زارا؛ ٨٠ دلار.

بهار شلوار کمر زیپ دار زارا؛ ٨٠ دلار.

با پوشیدن لباس های رنگ روشن حال و هوایتان عوض می شود.

لباس سبز رنگ

روز چهارم: لباس هایی به رنگ قرمز و آبی کاربنی پوشیدم.

مفهوم این رنگ ها: هارت می گوید؛ رنگ قرمز تأثیری مشابه با رنگ شرابی دارد و به یک بمب انرژی می ماند.

نتیجه: صبح که از خواب بیدار شدم احساس کسالت و خواب آلودگی بیش از حد آشفته و کلافه ام کرد. در روزهای عادی این حس تا شب مرا رها نمی کرد و نمی توانستم ازش خلاص شوم. اما در همین حین که برای رفتن به محل کارم آماده می شدم، حس کردم اوضاع روبراه شده و دیگر احساس خمودی و بی حوصلگی دست از سرم برداشته! حس می کردم در ابرها سیر می کنم، البته حواسم کاملاً جمع بود و قلباً خوشحال و سردماغ بودم.

برآورد هزینه ها: بهای ژاکت گلدار زارا؛ ٨٠ دلار.

بهای شلوار زارا با طرح کراوات؛ ۶٠ دلار.

بهای نیم بوت های لبه دار زارا؛ ١٠٠ دلار.

با پوشیدن لباس های رنگ روشن حال و هوایتان عوض می شود.

ژاکت آبی رنگ

روز پنجم: لباس هایی به رنگ صورتی و زرد پوشیدم.

مفهوم این رنگ ها: هارت می گوید؛ صورتی رنگ عشق و مهربانیست. زرد رنگ خوشحالی و شادمانی ست و پرتوی از شور و اشتیاق و لذت را در پیکر شما متبلور می کند. به شما انگیزه داده و ذهنتان را شفاف و روشن می سازد و این روحیه را در شما تقویت می کند؛ من از عهده هر کاری بر می آیم.

نتیجه: امروز صبح با مترو رفتم سرکارم، با همان لباس های بی رنگ و روح همیشگی، شب قبل دل پیچه وحشتناکی داشتم و کم کم دارم بهتر می شوم. انگار یک مسابقه ماراتن را پشت سر گذاشته بودم، ناگهان شروع کردم به عرق کردن و حس کردم دارم از هوش میروم که یک خانم مهربان به دادم رسید و پرسید حالت خوبه؟ بعد هم روی صندلی نشاندم تا حالم کمی بهتر شود.

گویی تازه از گور برخاسته ام! وارد شرکت شدم و بلافاصله لباس های یکدست سفید و خیس از عرقم را در آوردم و ژاکت زرد خوش رنگی به تن کردم که طرح آن الهام گرفته شده از دهه ٧٠ میلادی بود و قسمت بالای آن خز داشت، تیپم با وجود یک پولیور صورتی و دامن مینی ژوپ مخمل تکمیل شد. یک ساعت بعد یکی از همکارانم از پاریس برگشت و بچه ها داشتند در مورد شخصی به نام ساسی لیانا مزاح می کردند. من این آدم رو نمی شناسم، فقط این را می دانم که حس فوق العاده ای دارم.

برآورد هزینه ها: بهای کت کوتاه خزدار زارا؛ ١٢٩ دلار.

بهای دامن بوکله زارا؛ ٨٠ دلار.

کت زرد رنگ

نتیجه گیری نهایی:

باید اعتراف کنم، وجود یک تیم استایلیست در خانه آدم نعمت بزرگی ست! البته من هیچ وقت از پوشیدن لباس های رنگارنگی که آدم را به یاد سبدهای عید پاک می اندازد، آن طور که باید و شاید لذت نبردم. در پایان هفته به این واقعیت پی بردم که با پوشیدن لباس های تیره رنگ ناخودآگاه می کوشیدم تا خودم را از دید اطرافیانم پنهان کنم. با وجود این لباس ها همیشه در سایه ماندن کار بسیار ساده ای خواهد بود. اما چه فایده ای برایم دارد؟

تأثیرات مثبت پوشیدن لباس های رنگ روشن ملموس تر و بیشتر از آن چیزی بود که تصورش را می کردم. حالا رنگ های بیشتری به کمد لباس هایم راه پیدا کرده اند، البته نمی توان حضور رنگ های سفید و سیاه و خاکستری را در میان لباس هایم انکار کرد، هر چه باشد قبل از این تمام لباس هایم در این رنگ ها خلاصه می شدند. با اتمام این تجربه یک لباس یکسره سبز رنگ برای خودم خریدم. و شما نمی توانید سرزنشم کنید که پیشرفتی در زمینه پوشیدن لباس های رنگ روشن نداشته ام.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست نمایندگی
گروه صنعتی پوشاک رونی
درخواست نمایندگی
آدرس جدید رونی
میدان فردوسی، مرکز تجارت جهانی فردوسی،
طبقه ششم اداری، واحد ۴
از این به بعد در این آدرس منتظر دیدار شما
عزیزان هستیم