بهترین و مناسب ترین رنگ لباس را برای خود انتخاب کنید

رنگ لباس مناسب

رنگ لباس مناسب خود را به رخ کشید!

اگر نظر آقایان را در خصوص رنگ ها بپرسید، تنها دو چیز را خوب می دانند؛ موی خودشان چه رنگی ست؟ رنگ لباس مدل معروف و جذاب شوی دیشب آبی بود یا قرمز.

کدام رنگ بیشتر به شما می آید و سبب می شود ظاهری زیبا و بی عیب و نقص داشته باشید؟

“اگر مجبور بودم شغل دیگری را انتخاب کنم، چاره ای نداشتم جز پیوستن به ارتش، چرا که تنها رنگی که پوست بژ و موی قرمز رنگ مرا جذاب و دوست داشتنی نشان می دهد، رنگ  لباس خاکی ست.”

(ارما بومبک)

ویژگی های ظاهری خود را مشخص کنید؛

رنگ مو مشکی بلوند قهوه ای خاکستری قرمز
پوست روشن و رنگ پریده مناسب ترین رنگ ها برای شما: (رنگ های روشن)، آبی، خاکستری روشن و ملایم، سبز مناسب ترین رنگ ها برای شما: آبی، آبی سیر، خاکستری، قرمز، سبز، آجری مناسب ترین رنگ ها برای شما: زیتونی، خاکستری، برنز، قهوه ای، خاکستری ملایم مناسب ترین رنگ ها برای شما: آبی سیر، خاکستری، خرمایی، مشکی مناسب ترین رنگ ها برای شما: قهوه ای، خاکستری ملایم، سبز، آبی، زرد روشن
دور این رنگ ها را خط بکشید: قهوه ای، زرد، برنز، خاکستری روشن دور این رنگ ها را خط بکشید: قهوه ای تیره، بژ، زرد، خاکستری روشن، مشکی دور این رنگ ها را خط بکشید:خاکستری تیره، خردلی، نارنجی دور این رنگ ها را خط بکشید:قهوه ای، سبز، برنز، زرد، نیلی دور این رنگ ها را خط بکشید:خاکستری روشن، قرمز، زرد، نارنجی
پوست تیره و سبزه مناسب ترین رنگ ها برای شما: فیلی، برنز، آبی، سبز، صورتی، زرد، بنفش. مناسب ترین رنگ ها برای شما: بژ، خاکستری روشن، صورتی مناسب ترین رنگ ها برای شما: صورتی، بنفش مناسب ترین رنگ ها برای شما: تقریباً همه رنگ ها به شما می آید! خوش به حالتون! مناسب ترین رنگ ها برای شما: برنز، قهوه ای، خاکستری
دور این رنگ ها را خط بکشید: خاکستری تیره، آبی دور این رنگ ها را خط بکشید: آبی تیره، قهوه ای تیره دور این رنگ ها را خط بکشید: قهوه ای دور این رنگ ها را خط بکشید: زرد، نیلی دور این رنگ ها را خط بکشید: قرمز، زرد

البته به هیچ وجه منظورمان این نیست که برای مهم ترین مصاحبه کاری خود کت و شلوار قرمز بپوشید! جدول فوق را به کار بندید، اما اگر در این جدول نوشته مناسب ترین رنگ لباس برای شما صورتی روشن است، لباس های غیر رسمی، لباس مهمانی و کراواتتان را به این رنگ انتخاب کنید تا تمام توجه ها را به سمت چهره خود معطوف سازید، اما تحت هیچ شرایطی در جلسه هیئت مدیره شرکتتان پیراهن صورتی جیغ نپوشید.

از یک ترکیب رنگ منحصر به فرد استفاده کنید، رنگ هایی که زیبایی طبیعی چشم، مو و پوستتان را دو چندان می کنند. شاید مردم از شما بپرسند از پوشیدن لباس های رنگارنگ حس خوبی دارید یا نه، اگر یک پرستار خوش قیافه هستید، این ترفند بدون تردید به دردتان می خورد. اگر با پوشیدن یک پیرهن زرد به نظر بیمار و رنگ پریده می رسید، اگر قصد دارید امروز را به بهانه مریض بودن مرخصی بگیرید و برید کنار دریا جوجه بخورید با نوشابه، فردا که محل کارتان برگشتید یک پیرهن زرد بپوشید تا همه را متقاعد کنید که واقعاً بیمار بوده اید!

رنگ ها برای آقایان خیلی مهم و حیاتی نیست. اکثر مردها در کت و شلوار خاکستری یا سورمه ای، پیراهن آبی یا سفید و یک کراوات خوش رنگ و مناسب ظاهری فوق العاده خواهند داشت. به همین علت است که غالب شرکت ها رنگ های فوق را برای لباس های فرم و رسمی شرکت خود انتخاب می کنند. با کمک این اطلاعات نه تنها می توانید یک کراوات خوش رنگ و برازنده برای خود انتخاب کنید، بلکه می توانید از آن برای انتخاب رنگ اتومبیل یا حتی رنگ اتاق نشیمن خود نیز بهره بگیرید. فقط کاش می توانستید مدیر کلوب مجردهای مورد علاقه تان را متقاعد کنید تا رنگ آمیزی و دکوراسیون کلوب خود را تغییر داده و آن را به گونه ای تزئین کند که شما در میهمانی های شبانه کلوب خوش بدرخشید و همه نگاه ها را به سوی خود جلب کنید.

با تمام این تفاسیر اگر از یک سبک و مدل خاص حسابی خوشتان آمده و در عین حال گمان می کنید خیلی به شما نمی آید، اصلاً نگران نباشید و آن را بپوشید. مواردی که به آن اشاره شد تنها به منظور راهنمایی کردن شماست و یک قانون و قاعده اجتناب ناپذیر نیست. باور کنید مردان بور و درشت هیکل بسیاری را دیده ام که تی شرت زرد گل گلی به تن داشتند و بسیار جذاب و زیبا به نظر می رسیدند.
در ادامه به چند عامل دیگر اشاره خواهیم داشت تا شرایط را برایتان پیچیده تر و بغرنج تر از قبل کنیم؛
“کاری نکند که چشم های قهوه ای رنگ من آبی به نظر برسد.”
(کریستال گایل)
• در این مبحث رنگ چشم نیز بسیار حائز اهمیت است. خانم ها به رنگ چشمان شما توجه می کنند و شما می توانید با ست کردن رنگ کراوات و رنگ چشمتان، دل آنها را به دست آورید. به عبارت دیگر، رنگ چشم شما می تواند تأثیر بسزایی بر روی درجه رنگ هایی داشته باشد که برازنده شماست.
• رنگ ها در طیف های نوری مختلف، جلوه و تفاوت قابل توجهی دارند. لباسی را که قرار است در اداره و زیر نور فلورسانت بپوشید، در مغازه یا اتاق خواب و زیر نور لامپ های رشته ای نپوشید.
• بازی سایه ها.
اگر بخواهید رنگی را دقیق و صحیح توصیف کنید، باید این سه ویژگی اصلی و پایه را مشخص کنید تا در نهایت حجم و کیفیت رنگ معین گردد؛
١. طیف رنگ، که همان نام رنگ است.
٢. مقدار و کمیت رنگ، که همان درجه روشنی یا تیرگی یک رنگ است که می توان آن را در قالب سایه رنگ، تیرگی و سایه روشن توضیح داد.
٣. و شدت رنگ (فام یا درجه اشباع)، که همان درجه خلوص یا قدرت یک رنگ ( خفه یا روشن بودن آن) است. به عنوان مثال قرمز تند، رنگیست که بسیار قوی و خالص. با اضافه کردن یک رنگ روشن تر یا تیره تر به آن، شدت و درجه خلوص رنگ کاهش می یابد.
رنگ پوست و موی روشن با رنگ لاجوردی فوق العاده خواهد شد، حال آن که رنگ سورمه ای برای پوست و موی تیره بهتر است. آبی کاربنی برای پوست و مویی مناسب تر است که نه خیلی روشن بوده و نه خیلی تیره.

نمایش تصویری برخی از اصطلاحات مبحث رنگ :

طیف رنگ
رنگ خالص (به عنوان مثال قرمز)

سایه روشن
طیف رنگ + اندکی رنگ خاکستری یا یک رنگ متضاد ( که باعث می شود درجه رنگ کاهش یابد)

سایه رنگ
طیف رنگ + رنگ سفید (که روشن تر شدن رنگ را در پی خواهد داشت)

رنگ مکمل
سایه رنگ + اندکی رنگ خاکستری یا یک رنگ متضاد ( رنگ را مات کرده و درجه اشباع آن را کاهش می دهد)

سایه
طیف رنگ + رنگ مشکی (تیره شده رنگ را در پی خواهد داشت)

از من به شما نصیحت؛ اگر می خواهید لاغر به نظر برسید، دور رنگ های روشن را خط قرمز بکشید. پوشیدن یک کت و شلوار خاکستری یا سورمه ای و زدن یک کراوات قرمز یا زرد نگاه ها را به سوی چهره شما می کشاند و همه را به تحسین وا می دارد.

رنگ های تیره و مات شما را لاغرتر و کوچک تر نشان می دهند.

با رنگ های روشن حجیم و درشت هیکل به نظر می رسید.

رنگ های تیره نسبت به رنگ های روشن رسمی ترند. استفاده بیش از حد از رنگ های روشن چشم را می زند و خسته می کند.

می خواهید شانه هایتان بیشتر تو چشم باشد و کسی متوجه بزرگ بودن باسنتان نشود؟ ژاکتی به رنگ روشن و شلواری تیره به تن کنید. (این قانون در مورد تیشرت یقه دار و شلوار هم صدق می کند)

مردان بور با رنگ و رخی روشن بهتر است از رنگ های کدر و خاکی با رنگ مایه خاکستری استفاده کنند تا ظاهری جذاب و زیبا برای خود رقم زنند. به عنوان مثال، موی بور و پوست روشن با رنگ لاجوردی فوق العاده می شود.

مردانی که پوست و مویی تیره تر دارند، با رنگ های روشن، غنی و شفاف همچون سورمه ای جلوه و درخشش خاصی می یابند.

رنگ ها را می توان به دو دسته تقسیم کرد؛ رنگ های سرد، رنگ های گرم

رنگ های سرد: (سبز، آبی، بنفش). این رنگ ها با آب، آسمان و برگ درختان در ارتباط بوده، آرامش بخش، ساده و بی پیرایه و در عین حال محو می باشند. در مواقعی که می خواهید لاغر به نظر برسید یا قرار است به عنوان یک شاهد تحت حفظ به دادگاه منتقل شوید، این اطلاعات می تواند برایتان بسیار مفید باشد.

“با پوشیدن یک کت و شلوار به رنگ تیره و سرد، ١٠ تا ١۵ کیلوگرم لاغرتر به نظر می رسید.”

(لوئیس فنتون، نویسنده کتاب عالی لباس بپوشید.)

پوشیدن کت و شلوار کلاسیک و ذغالی یا سورمه ای رنگ (و یا مشکی در مناسبت های اجتماعی) سبب می شود چندان توی چشم نباشید، لاغرتر به نظر آیید و در عین حال برایتان اعتبار و اقتدار به همراه خواهد داشت.

رنگ های گرم و روشن: (قرمز، نارنجی، زرد) این رنگ ها با خورشید و آتش در ارتباط بوده و از نقطه نظر روانشناسی پیام آور گرما، انرژی و احساسات می باشند و از لحاظ ظاهری شما را بزرگ تر جلوه می دهند. با وجود رنگ های گرم به نظر صمیمی تر و درشت هیکل تر می رسید. حال می توانید بدون آن که مشقت های باشگاه رفتن را به جان بخرید، درشت هیکل و عضله ای به نظر آیید.

اگر می خواهید ببینید رنگ چهره، مو و چشمانتان سرد است یا گرم، در روشنایی روز روبروی آینه بایستید و یک لباس آبی یا قرمز /زرد مقابل خود بگیرید. اگر با وجود لباس آبی رنگ ظاهری بهتر داشتید، رنگ ایده آل شما سرد است. اگر در کنار لباس زرد یا قرمز خوش آب و رنگ تر به نظر می رسید، رنگ های گرم برازنده شماست.

طیف رنگ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست نمایندگی
گروه صنعتی پوشاک رونی
درخواست نمایندگی
آدرس جدید رونی
میدان فردوسی، مرکز تجارت جهانی فردوسی،
طبقه ششم اداری، واحد ۴
از این به بعد در این آدرس منتظر دیدار شما
عزیزان هستیم