برای داشتن ظاهری زیبا و تحسین برانگیز چه باید کرد؟

داشتن ظاهری زیبا

در مقاله مناسب ترین رنگ لباس ، مطالب و نکاتی را عنوان کردیم تا با کمک آن بتوانید رنگ لباس مناسب خود را به رخ بکشید ! و در این مقاله با در نظر گرفتن تمامی نکات ریز و درشت، راهنمایی جامع تدارک دیده ایم تا با رعایت آن ظاهری زیبا و بی عیب و نقص داشته باشید.پس با گروه صنعتی پوشاک رونی همراه باشید :

“هیچ کس برای من احترام قائل نمی شود.”

رادنی دنجرفیلد (کمدین مشهور آمریکایی)

می خواهیم از رمز و رازها و نکاتی پرده برداریم که شما را یاری می کند تا به گونه ای لباس بپوشید که ظاهری زیبا و فوق العاده داشته باشید.

جناب دنجرفیلد! یک نگاه به خودت بینداز! مردی که هنوز بلد نیست مثل آدم بزرگ ها لباس بپوشد، نباید از دیگران توقع احترام داشته باشد. چرا؟ چون دیگر گذشت آن روزهایی که تن آدمی شریف بود به لباس آدمیت، این روزها شما را از روی ظاهرتان قضاوت می کند و لباس هایی که می پوشید بسیار مهم تر از آن چیزیست که تصورش را می کنید. در واقع محققان به شواهدی دست یافته اند که این نظریه را تقویت می ­کند؛ طرز لباس پوشیدن شما تفاوت قابل توجهی بر روی تأثیراتی خواهد داشت که بر محیط پیرامون خود می گذارید.

حال که می دانید همواره در معرض شک و ظن دیگرانید و قضاوت می شوید، حواستان را بیشتر جمع کنید؛ اون پسره رو می بینی که اونجا وایستاده و هر رو از بر تشخیص نمیده، بالاخره تونست پست معاونت مدیرعامل رو مال خودش کنه، نه به خاطر این که آدم باهوش و زرنگیه، فقط به خاطر این که ظاهرش مثل آدم زرنگا ست.

هیچگاه شانس دوباره ای در کار نخواهد بود تا تأثیری که در برخورد اول بر روی دیگران گذاشته اید را دگرگون کنید.

“ویل راجرز”

 

انتخاب لباس مناسب

تمام حرف ما در این مقاله همین است و بس! این که در موقعیت هایی همچون مصاحبه کاری، حضور یافتن در دادگاه، جلسات معرفی محصولات تیم فروش و نخستین قرار ملاقات های عاشقانه، فقط خوب و قابل قبول به نظر برسید کفایت نمی کند، بلکه باید حضوری به یادماندنی را در ذهن دیگران رقم زنید تا آنها برایتان ارزش واعتبار قائل شوند. دانشمندان بر این باورند که تأثیر شما بر روی طرف مقابل در نخستین برخورد بسیار قوی و فراموش نشدنی خواهد بود. دیگران بی اختیار شما را در ذهن خود بزرگ و محترم می شمارند. شما ظرف کمتر از ٣٠ ثانیه یک فرد غریبه را ارزیابی کرده، سبک و سنگین می کنید، اما تأثیری که او بر روی شما داشته به حدی عمیق است که حداقل ۵ سال زمان می برد تا این ذهنیت را از یاد ببرید.

چرا از مطالعات صورت گرفته بر روی طبیعت و ذات انسان ها نهایت استفاده را نبریم تا نگرش دیگران را نسبت به خودمان در اختیار گرفته و کاری کنیم آنها ما را بهتر از آنچه هستیم، ببینند؟ با توجه به آن که ٩٠ درصد بدن شما در زیر لباس هایتان پنهان می شود، بنابراین لباس هایی که برای خود بر می گزینید، ناگفته های بسیاری را در مورد شما فاش می سازد. نیازی نیست مهندس هوا فضا باشید، قرار هم نیست آپلو هوا کنید، همین که کمی از علم فیزیک و نور سر در بیاورید،برای داشتن ظاهری زیبا کفایت می کند.

با دانستن تعداد انگشت شماری اصل پایه در مورد لباس پوشیدن می توانید ظاهری زیبا و بی نظیر داشته باشید. در وهله نخست می بایست به گونه ای لباس بپوشید که کسی متوجه نشود، از یک راهنمای اینترنتی الهام گرفته اید. مردم باید تصور کنند که شما برای داشتن ظاهری زیبا و تحسین برانگیز متحمل کوچکترین زحمت و دردسری نشده اید. نکات زیر را رعایت کنید تا دیگر نیازی نباشد، کار خاصی انجام دهید.

اصول کاملاً ابتدایی برای داشتن ظاهری زیبا و فوق العاده :

موارد زیر باید ملکه ذهنتان شوند؛

لباس های راه راه

یک انتخاب اشتباه می تواند مجموعه ای از بی نظمی ها را رقم زند.  اغلب ما می دانیم که لباس های دارای راه راه های افقی چشمانتان را وادار می کنند تا به سمت چپ و راست بروند، در نتیجه این لباس ها شما را عریض تر نشان می دهند. حال آن که لباس های دارای راه راه های عمودی چشمان شما را وادار می کنند تا بالا و پایین روند و این امر شما را لاغرتر جلوه می دهند. شاید به همین خاطر است کراوات می زنیم، یک تکه پارچه عمودی مجلل و با شکوه که شما را خوش تیپ و خوش هیکل نشان می دهد. طرح های چهارخانه درشت مأموریت دارند تا شما را عریض تر نشان دهند، در حالی که با پوشیدن لباس های چهارخانه ریز یا ساده لاغرتر به نظر می رسید.

نصیحتی از یک سوپر مدل؛ مثل یک مرد راه برو، مثل یک سوپرمدل بایست.

دفعه بعد که مقابل دوربین عکاسی قرار گرفتید، طوری ژست بگیرید که گویی پاهایتان حکم عقربه های ساعت را دارند. پای سمت راستتان در موقعیت ساعت دوازده و پای چپتان در موقعیت ساعت ١٠ باشد، سپس بدن خود را کمی به سمت چپ کنید تا تصویری لاغرتر و زیباتر در ذهن بیننده نقش بندد. شانه هایتان را بدهید عقب، چشمانتان را کامل باز کنید (لبخند زدن بسته شدن چشمانتان را در پی خواهد داشت)، چانه تان را بیاورید پایین (مگر آن که غبغب داشته باشید، در این صورت چانه تان را کمی ببرید بالا).

زبان بدن

حق با مادرتان بود، بی تردید هنوز طنین صدای مادرتان در گوشتان است که می گفت: صاف بایست مرد جوان !

چرا مادرتان مدام این موضوع را به شما گوشزد می کرد؟ چون به خوبی می دانست با یک ژست مناسب ٣ تا ۵ کیلوگرم وزن کم کنید، بی آن که حتی یک قطره عرق بریزید. پس سینه تان را بدهید جلو، شکمتان را ببرید داخل، صاف بایستید و با نهایت اعتماد به نفس در مصاحبه کاری، کلوب شبانه محبوبتان یا جلسه معرفی محصولات تیم فروش حاضر شوید.

 • هیچ گاه قوز نکنید، چه در حالت نشسته چه در حالت ایستاده. قوز کردن شما را آدمی ترسو، بی اعتماد به نفس و ضعیف بدل می سازد و دیگران گمان می برند که شما به آنچه آنها می گویند هیچ علاقه ای ندارید. تکان دادن پاها نشانه مضطرب بودن شماست.
 • سرتان را بالا بگیرید. اگر در حین راه رفتن سرتان را پایین بیندازید، این حس به دیگران القا می شود که از شما برترند. نگاهتان به جایی باشد که به آن سمت گام بر می دارید. ارتباط چشمی برقرار کنید. قرار نیست زل بزنید، به هنگام صحبت با دیگران، ۴٠ تا ۶٠ درصد مواقع به او نگاه کنید، در غیر این صورت طرف مقابل فکر می کند شما چیزی را از او پنهان می کنید. اگر در جلسه مهمی حضور دارید، نگاه کردن به چپ و راست ایرادی نخواهد داشت، در چنین حالتی به نظر باهوش و مقتدر می رسید اما نگاه کردن به بالا و پایین نداشتن اعتماد به نفس تعبیر می شود.
 • لبخند بزنید، اما بیش از حد لبخند زدن نشانه ضعف شماست. یک لبخند دلنشین نشان می دهد که شما فردی با اعتماد به نفس، مقتدر و در عین حال صمیمی هستید. یک لبخند واقعی بیش از ٣ یا ۴ ثانیه دوام نخواهد داشت، اگر لبخندتان طولانی تر از حد معمول شود، به نظر خشک و ساختگی می آید.
 • دست ها نخستین عضو بدنتان هستند که مکنونات قلبی شما را لو داده و نشان می دهند شما مضطرب و نگرانید. از شکاندن انگشتان دستتان، بازی کردن با حلقه و کراواتتان بپرهیزید. اگر دست هایتان را بهم قفل کنید، این حس به طرف مقابل منتقل می شود که شما احساس امنیت نمی کنید و نمی دانید با دست هایتان چه کنید. بگذارید دست هایتان به صورت طبیعی و آزادانه در دو طرف بدنتان آویزان شود. این حالت یک زبان بدن مؤثر و قویست. پس دست به سینه نایستید (یا ننشینید)، دستانتان را در هم قفل نکنید و به هیچ وجه دستتان را در جیبتان فرو نبرید (با این کار ران هایتان دو برابر چاق تر از آنچه که هستند، به نظر می رسند).
 • آینه، آینه ای آویخته شده بر روی دیوار. اغلب مردم با کسانی احساس راحتی می کنند که شبیه خودشانند ( از نظر مدل لباس پوشیدن، خلقیات روحی و شخصیتی، طرز فکر و امثال آن).
  آینه: سعی کنید همچون آینه ای باشید که حالت بدن و خلقیات طرف مقابل (مانند سرعت صحبت کردن) را بازتاب می کنید (البته تا یک حد مشخص و معقول، افراط و تفریط نکنید).
 • تن صدایتان را پایین نگه دارید. تا به حال دقت کرده اید بیشتر گویندگان رادیو مرد هستند، علتش بم بودن صدای مردان است که بیشتر به دل می نشیند. هیچ گاه جمله خود را با یک نت بلند پایان ندهید و تا جایی که می توانید از جملات سوالی اجتناب کنید. مثلاً به جای آن که بگویید، کی می توانم با شما ملاقات داشته باشم؟، بگویید، می خواهم بدانم که می توانم با شما ملاقات داشته باشم.
 • مکالمه تلفنی، در مکالمات تلفنی مقابل آینه بایستید و از خود بپرسید که دلتان می خواهد با فردی که روبروی شماست، صحبت کنید؟ طرف مقابل می تواند حتی لبخند شما را هم از پشت تلفن حس کند.
 • هیچ گاه کلام خود را با عذرخواهی آغاز نکنید. بسیاری از افراد برای شروع سخنان خود از عباراتی نظیر ” ببخشید که این را می گویم” استفاده می کنیم. بسیاری از ما چنین جملاتی را بی اختیار می گوییم چرا که این از مادران خود آموخته ایم و گمان می بریم دیگران آن را نشانه ادب ما می دانند.

نکاتی چند در مورد وزن پارچه ها

 • پارچه های سنگین، شما را چاق و تو پر نشان می دهند. (پارچه های پشمی، فلانل و ژاکت های ضخیم).
 • پارچه هایی با وزن کم یا متوسط شما را سبک تر از آنچه هستید نشان می دهند. (پارچه های پنبه ای، کتان و لنین)

یک کاربرد سریع برای اطلاعات جدیدی که در اختیارتان قرار داده ایم:

با این ترفندها می توانید فرم بدن خود را تغییر دهید!

برای آن که لاغر و قد بلند به نظر برسید:

 • لباس هایی بپوشید که کاملاً اندازه تان باشند. (لباس های خیلی تنگ یا گشاد شما را چاق و گنده نشان می دهند)
 • رنگ لباس هایی که پوشیده اید باید یکسان باشند، از جورابتان گرفته تا پیرهنتان.
 • از پوشیدن لباس هایی با پارچه های شق و دانه درشت بپرهیزید.
 • پارچه لباس هایتان باید نرم و لطیف و رنگ روشن باشد.
 • راه راه لباس هایتان باید حتی المقدور ریز، تیره رنگ و نزدیک به هم باشد.
 • فاق شلوارتان در حد معمول و نرمال باشد (شلوار فاق کوتاه نپوشید).
 • بند شلوارتان بهتر است گره ای باشد نه کلیپسی.
 • زیاد از زیورآلات استفاده نکنید.
 • انتهای کراواتتان باید مماس بر کمربندتان و نه زیاد پهن و نه زیاد باریک باشد.
 • سمت طرح های شلوغ نروید.
 • لباس هایی با راه راه های عمودی بپوشید.
 • کمر شلوارتان نباید کشی باشد، چرا که این مدل شلوارها شکم و پهلویتان را فربه تر نشان می دهند.

برای آن که چاق و قد کوتاه به نظر برسید:

 • لباس هایی با رنگ روشن بپوشید و هر کدام از لباس هایتان به یک رنگ متفاوت باشد.
 • لباس هایی با جیب های برجسته و وصله دار یا طرح هایی نظیر آن بپوشید.
 • چند دست لباس روی هم بپوشید.
 • از شلوارهایی با کمر کشی استفاده کنید تا شکم و پهلویتان فربه تر به نظر رسد.
 • پیراهن های چند رنگ، کراوات های پهن با گره های درشت نیز شما را به هدفتان می رسانند.
 • کفش های نوک تیز و تر و تمیز بپوشید.
 • کت تک با پارچه خشک و شق بپوشید، کت باید تا زیر زانویتان برسد.
 • شلوارهایی تمام قد بپوشید.
 • نباید لباس هایتان یکدست و یکرنگ باشند.
 • از لباس هایی با راه راه های عمودی، کراوات های خیلی باریک و یقه های برگشته استفاده نکنید.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست نمایندگی
گروه صنعتی پوشاک رونی
درخواست نمایندگی
آدرس جدید رونی
میدان فردوسی، مرکز تجارت جهانی فردوسی،
طبقه ششم اداری، واحد ۴
از این به بعد در این آدرس منتظر دیدار شما
عزیزان هستیم