پیراهن مردانه چطور به شکل امروزی در آمد ؟

پیراهن

هر مردی حداقل یک پیراهن مردانه در کشوی لباس خود دارد. بعضی بیشتر دارند. آن‌ها معمولاً برای اهداف روزمره و به‌طور خاص در زمانی مخصوص مورد استفاده قرار می‌گیرند‌. اما افراد کمی می‌دانند که پیراهن مردانه از قدیمی‌ترین پوشاک جهان است. با گروه صنعتی پوشاک رونی همراه باشید :

از اولین پیراهن‌ ها

تا قبل از قرون وسطی، پیراهن تنها بخشی از لباس بود، اما پس از آن به‌عنوان لباس زیر و یا لباس خواب استفاده می‌شد. در ابتدا پیراهن‌ها نه یقه داشتند و نه  دکمه، اما با یک سجاف بسته می‌شدند و باید آن‌را از سر به تن می‌کردید. در قرون وسطی، هر مرد می‌توانست انتخاب کند که پیراهنش یقه داشته باشد یا نه! پیراهن‌ها معمولاً از پارچه لنین و یا ابریشم تهیه می‌شد. در قرن ۱۸ پیراهن را تنها به عنوان لباس زیر استفاده نمی‌کردند و یقه پیراهن در ابعاد مختلفی مورد استفاده قرار می‌گرفت، گلدوزی می‌شد و گاهاً با تور تزیین شده بود.  بعدها اندازه یقه‌ها دوباره کوچکتر شد.

روزهای طلایی خیاطی

در این دوران هیچ پیراهنی در کارخانه تولید نمی­‌شد. مردان خوش‌تیپ، برای دوختن پیراهن نزد خیاط می‌رفتند، همانطور که امروزه نیز برخی همین روند را پیش گرفته‌اند و مردان معمولی‌تر، پیراهنی را می‌پوشیدند که همسرانشان می‌دوختند. برای مدت زمانی طولانی، پیراهن‌ ها طراحی ساده‌ای داشتند، اما در اواسط قرن ۱۹ پیراهن‌ها بیشتر به شکل بدن درآمدند و تنگ‌تر شدند، یقه‌های معمول از بین رفتند و لباس‌های رنگی مانند پیراهن‌های مخصوص ورزش تولید شد. پیراهن‌های سفید تا اواخر قرن ۱۹ نشانه‌ای از مهم بودن افراد داشتند.

پیراهن‌ های مدرن

پس از جنگ جهانی اول، در تولید پیراهن‌ های مردانه تحولی بزرگ صورت گرفت و در همان زمان بود که پیراهن‌ های جلو دکمه‌ دار رواج پیدا کرد. اولین دکمه‌های پیراهن‌های کارخانه دیویس در سال ۱۸۷۱ قهوه‌ای بودند. در دهه ۱۹۳۰، پیراهن‌های یقه ثابت مجدداً رواج پیدا کردند و تا به امروز باقی ماندند. ۲۰ سال بعد، پیراهن‌های نایلونی وارد بازار شدند و در همان برهه زمانی، پیراهن‌های آستین کوتاه مد شد و در دهه ۱۹۶۰ جیب روی سینه از مُد افتاد.

امروزه پیراهن بخشی از پوشاک آقایان و خانم‌هاست و بسیاری از پیراهن‌های مردانه را در کارخانه‌ های تولیدی پوشاک، تهیه می‌کنند. طراحی‌های متفاوت پیراهن‌های مدرن بی شمارند. یقه‌ها برش‌ها و اندازه‌های مختلفی دارند و مُد بسیار حائز اهمیت است. پارچه‌ها از کیفیت و بافت‌های متفاوت برخورداند. همیشه نیز همینطور بوده است. شما می‌توانید پیراهن‌هایی متفاوت را با کیفیت‌های متفاوت در هر فروشگاهی پیدا کنید. اما برای داشتن یک پیراهن با کیفیت که آن‌را با افتخار بپوشید، یک خیاط ماهر میخواهد.

یک پیراهن سفارشی

پیراهن سفارشی، لباسی ارزشمند است که از آن با دقت مراقبت می‌کنید و به‌محض اینکه در دستانتان قرا می‌گیرد آن‌را می‌پوشید و نمی‌توانید از آن دل بکنید. کت و شلوار و کراوات با آن می‌پوشید و یا آن‌را با یک شلوار جین روزمره ست می‌کنید. این پیراهن سفارشی دوز، تیپ شما را کامل می‌کند. شما به سادگی یک فرد خوش‌تیپ شده‌اید.

دوخت پیراهن

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست نمایندگی
گروه صنعتی پوشاک رونی
درخواست نمایندگی
آدرس جدید رونی
میدان فردوسی، مرکز تجارت جهانی فردوسی،
طبقه ششم اداری، واحد ۴
از این به بعد در این آدرس منتظر دیدار شما
عزیزان هستیم