انواع مختلف پارچه و کاربردهای آن

انواع پارچه

پارچه‌ها تکمیل‌کننده یک اتاق هستند. یک اتاق می‌تواند پر از مبلمان و دکوراسیون باشد اما بدون پارچه همچنان عریان به نظر آید. شاید با نگاهی به اتاق بگویید که با تغییر چیدمان اتاق شاید بهتر به نظر برسد. شاید بتوان تم اتاق را با تغییر پوشش مبلمان از بوهمیایی به لاکچری تغییر داد. با گروه صنعتی پوشاک رونی همراه باشید تا شما را با انواع پارچه‌ها آشنا کنیم:

کلید راحتی در اتاق یک خانه در انتخاب یک مبل، کاور اتاق، پرده و پارچه‌ی لاکچری است. می‌توان برای داشتن یک جو درست و خوب و یک نمای عالی از ترکیب درست پارچه استفاده کرد. یک اتاق که از آن برای سرگرمی استفاده می‌شود را باید با پارچه ظریف دکور کرد و برای اتاق کودک با حیوان خانگی باید از پارچه‌های قابل شستشو یا محکم. شما باید به وجود نور خورشید در اتاق هم توجه کنید. انتخاب شخصی، شخصیت افراد و میزان پولی که قصد دارد خرج کند از فاکتورهای مهم در انتخاب یک پارچه است.

باید گفت که پارچه‌ها به دو دسته قرار می‌گیرند. پارچه‌ها از منابع طبیعی یا مصنوعی ساخته می‌شوند. اگرچه، دسته سومی با نام پارچه‌های ترکیبی نیز وجود دارد که بسیار محبوب هستند. با توجه به تعاریف، این نوع پارچه ترکیبی از مواد طبیعی و مصنوعی است که نرمی و بافت طبیعی پارچه طبیعی و استحکام پارچه‌های مصنوعی را داراست. بافت نخ در طبقه‌بندی پارچه موثر است. کیفیت بافت انواع نخ و تنوع بافت، محصولات نهایی را از یکدیگر متمایز می‌کند.

پارچه طبیعی

پارچه‌ های طبیعی از مواد مختلفی درست می‌شوند. کتان و لینن را از گیاهان درست می‌کنند. هر دو پارچه خنک، نرم و راحت هستند. آنها هوا را از خود عبور می‌دهند، جاذب هستند و در برابر دما مقاومند. ابریشم، پارچه کتان، مخمل و پارچه‌های طرح‌دار برای اثاثیه داخلی منزل و ساتن و چیت برای رویه میز و تختخواب مناسبند. پیما، پنبه و چیت موصلی پارچه‌های نازکی هستند که می‌توان از آنها برای دوخت پرده، تزیینات، والان و رومیزی استفاده کرد.

برای قرن‌ها پارچه ابریشمی را مظهر لوکس بودن، موفقیت و ثروت می‌دانستند. این پارچه یکی از قدیمی‌ترین بافت‌هایی است که انسان می‌شناخته است. چینی‌ها از قرن‌ها قبل از این پارچه استفاده می‌کردند. ابریشم پارچه‌ای بسیار لوکس، عالی و درخشان است. پارچه ابریشمی گل برجسته، نوعی پارچه کتان و پارچه تافته برای استفاده در دوخت پرده، پرده‌های کوتاه و کوسن و همینطور اورگانزا برای دوخت انواع مختلف پرده و لباس خواب مورد استفاده است.

پارچه پشمی از بافت پوست حیواناتی چون گوسفند، بز، خرگوش درست می‌شود. پارچه پشمی گرم و بسیار نرم است، برق کمی دارد و چروک نمی‌شود. این پارچه از پارچه‌های دیگر سنگین‌تر و حجیم‌تر است. پارچه پشم و نخ راه راه، پارچه پشمی چهارخانه و پارچه موهر را می‌توان در تزیینات داخلی و پرده، و پارچه ژاکارد را تنها می‌توان برای تزیینات داخلی استفاده کرد.

نخ و پارچه طبیعی

پارچه مصنوعی

نایلون، پلی‌استر، ریون، ویسکوز و اکریلیک پارچه های مصنوعی هستند که به دست انسان ساخته شده‌اند. آنها یا ۱۰۰ درصد مصنوعی هستند و یا درصدی از نخ طبیعی در بافت خود دارند. پارچه‌های ترکیبی حس بهتری به انسان می‌دهند، به مواظبت کمتری احتیاج دارند و دیرتر از پارچه‌های طبیعی خراب می‌شوند. بیشتر پارچه‌های موجود در بازار از نوع ترکیبی هستند. این نوع پارچه‌ها شکل خود را بخوبی حفظ می‌کنند. می‌توان آنها را در خانه شست، زیرا رنگشان ثابت می‌ماند.

میکروفایبرها ( پارچه‌های مصنوعی باکیفیت) امروزه در صنعت تزیینات داخلی و پارچه بسیار محبوبند. شاید بتوان گفت محبوبیت آنها بعلت استحکام و ماندگاری و توانایی آنها در دفع رطوبت است. پارچه‌های جیر و چرم مصنوعی از این خانواده‌اند. این پارچه‌ها بسیار ماندگارند، لوکس هستند و مانند چرم و جیر واقعی بنظر می‌رسند. این پارچه‌ها دنیای پارچه بافی را متحول کرده‌اند و انتخاب اول هر طراحی هستند. می‌توان از این پارچه ها در تزیینات داخلی، دوخت پرده‌های بلند یا کوتاه، آویز و دنباله، بند پرده، والان و پرده پنجره استفاده کرد.

شما می‌توانید با دیدی هوشمندانه چیزی را انتخاب کنید که به کودک و حیوان خانگی‌تان اجازه دهد، آزادانه و بی‌دغدغه در خانه و روی مبل‌ها  بچرخند و بازی کنند. شما پس از آن با خیال راحت می‌توانید مبل‌ها را تمیز کرده و به شکل روز اولشان درآورید.

پارچه مصنوعی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست نمایندگی
گروه صنعتی پوشاک رونی
درخواست نمایندگی
آدرس جدید رونی
میدان فردوسی، مرکز تجارت جهانی فردوسی،
طبقه ششم اداری، واحد ۴
از این به بعد در این آدرس منتظر دیدار شما
عزیزان هستیم