با اندام بیضی شکل و اندام ذوزنقه ای چطور لباس بپوشیم؟

اندام بیضی شکل

در دو مقاله گذشته، ۳ نوع از مدل های اندام مردانه مانند: “اندام مثلثی شکل” و “اندام مستطیلی و مثلث وارونه” و نحوه لباس پوشیدن برای این مدل ها را بیان کردیم. در ادامه به دو مدل باقی مانده می پردازیم. پس با ما، گروه صنعتی پوشاک رونی همراه باشید:

شکل اندام مردانه: بیضی شکل

چنین اندامی را با الفاظی همچون تپل، گوشتالو یا فربه نیز می‌‌نامند، بخش مرکزی اندام چنین افرادی از شانه، پهلو و رانشان عریض تر است. در باقی اندام ها نیز چنین اثری به چشم می‌خورد و بخش میانی اعضای مختلف بدن عریض تر از سایر قسمت هایشان می‌باشد. مردهای دارای اندام بیضی شکل در پی لباس هایی هستند که هیکل آنها را جمع و جور کرده و لاغرتر نشان دهد.

اندام بیضی شکل

لباس هایی که برای اندام بیضی شکل مناسبند:

لباس هایتان باید تیره رنگ و ساده باشند و الگویی دایره ای شکل داشته باشند. رنگ های تیره و کدر همیشه خوب و مطلوبند.

شلوارها

کمر شلوارتان باید راحت و گشاد باشد، به هیچ وجه کمربندتان را سفت و تنگ نبندید، چرا که باعث می‌شود اطراف شکم و پهلویتان چین بیفتد.

بند شلوار

بند شلوار یار شفیق و دیرین مردهای چاق و درشت هیکل است. تا می‌توانید از این بندها استفاده کنید، چرا که شلوارتان را محکم نگه داشته و از چین خوردن لباس در اطراف کمر، شکم و پهلو جلوگیری می‌کند. فرقی نمی‌کند که از کمربند استفاده می‌کنید یا بند شلوار، باید همیشه شلواری بپوشید در حالتی طبیعی و نرمال در اطراف کمرتان ایجاد کرده و در بخش زیر شکم صاف و هموار بایستد و باعث فشرده شدن و چین خوردن چربی های شکم و پهلویتان نشوند. بدون شک شما نمی‌خواهید شکمتان بر روی کمربند یا کمر شلوارتان آویزان شود.

شلوارهای چین دار

زمانی که می‌نشینید این شلوارها به خوبی پهن می‌شوند تا مردانی که باسن و ران درشتی دارند، احساس راحتی کنند.

پیراهن

انتخاب هوشمندانه لباسی خوب و مناسب، امری مهم و حیاتی است که اجازه نمی‌دهد اندامتان چین خورده و موج بردارد و چاق تر به نظر رسید (به عنوان مثال پیراهنی که بیش از حد تنگ باشد). به سراغ برندهایی بروید که لباس هایشان را برای اندام تپل و گوشتالود شما طراحی می‌کنند یا به سراغ خیاطی زبده و ماهر بروید تا برایتان پیراهنی زیبا و فاخر بدوزد. یقه های گشاد برای چنین اندامی ایده آلند، مخصوصاً اگر گردن و صورت آنها همچون هیکلشان فربه و چاق باشد.

کت

بهترین کت برای مردان درشت و فربه کت های تیره رنگ و مخروطی با یک ردیف دکمه است. اگر پایین کتتان تنگ باشد، دکمه هایش به سختی بسته می‌شود و روی شکمتان کشیده می شود و بد شکل و قواره می‌ایستد. برای رفع این مشکل کافی است کمی بخش اطراف دکمه ها را گشادتر در نظر بگیرید. این کت ها می‌توانند همچون قابی اندام میان تنه شما را در برگرفته و شما را خوش قواره نشان دهند.

کراوات

پاپیون بستن می‌تواند خیلی بهتر از کراوات هایی باشد که بر روی برآمدگی شکم می‌نشینند. اگر از پاپیون بستن خوشتان نمی‌آید، می توانید به کراوات هایی روی آورید که به حد کافی پهن بوده و تا روی کمربندتان امتداد می‌یابند.

دور کدام لباس ها را باید خط بکشند:

لباس های تنگ به هیچ وجه گزینه مناسبی نیستند

پوشیدن چنین لباس هایی باعث چین خوردن و مچاله شدن بخش های گوشتالود بدن می‌شود و این یعنی بدترین انتخاب ممکن! با این کار تمام توجهات را به سوی خود می‌کشید و چاق بودنتان را جار می‌زنید.

انتخاب لباس های دارای الگوهای شلوغ و پر نقش و نگار ایده جالبی نخواهد بود

این گونه لباس ها هم نمی‌توانند ایده جالبی باشند چرا که نگاه اطرافیان را به بخش میانی اندامتان جلب می‌کنند. حال آن که چشم ها باید طول هیکل شما را پیموده و بر روی چهره تان متوقف و ماندگار شوند

شکل اندام مردانه: ذوزنقه ای شکل

اندامی با سایز متوسط که اغلب طراحان برای طراحی لباس های خود چنین اندامی را پایه و مبنا قرار می‌دهند. به عبارت دیگر اکثر لباس های موجود در بازار برای اندام شما طراحی و دوخته شده اند و نیازی نیست کار خاص و دشواری انجام دهید. باریک ترین قسمت در اندام ذوزنقه ای شکل، کمر است و هیکل فرد از آنجا به بعد با آهنگی موزون و یکنواخت عریض می‌شود تا به قفسه سینه و در نهایت به شانه ها ختم می‌شود. شانه ها عریض ترین بخش اندام این افراد به شمار می‌روند و روی‌هم رفته باعث به وجود آمدن اندامی ذوزنقه ای شکل می‌شود که کوچکترین ضلع آن بر روی کمر فرد مماس می‌شود.

اندام ذوزنقه ای

لباس هایی که برای اندام ذوزنقه ای شکل مناسبند:

با پوشیدن لباس های جذب با سایز مناسب، اندام ورزشکاری و زیبای خود را به معرض نمایش بگذارید.

شلوارها

به هیچ وجه شلوار بگی نپوشید. به سراغ برندهایی بروید که تخصصشان طراحی شلوارهای مناسب سایز شماست یا می‌توانید برای دوخت شلوارهایتان به یک خیاط زبردست مراجعه کنید. اندام شما به گونه ای است که هر رنگ و طرحی برایتان مناسب بوده و به شما می‌آید. این که شلوارتان چین داشته باشد یا نه، به سلیقه و دائقه شخصی شما برمی‌گردد.

پیراهن ها

راه راه های عمودی باعث می‌شوند شما اندکی بلند بالاتر به نظر برسید. طرح های شطرنجی شما را در راستای افق کشیده تر و درشت تر نشان می‌دهند. پس متناسب با قامتتان طرحی را انتخاب کنید که شما را خوش قواره تر به تصویر می کشد.

کت ها

یک کت اسپرت یا مخروطی سبب می‌شود کمر شما باریک تر و شانه هایتان پهن و ستبر به نظر رسد. برای گرفتن بهترین نتیجه، بستن دکمه انتهایی کت می‌تواند ایده فوق العاده ای باشد.

کراوات ها

به دنبال کراوات هایی با طول نرمال (کراوات باید تا روی کمربند امتداد یابد) و پهنای نرمال (٣ تا ٣ و نیم اینچ) باشید. کراوات های پهن و کوتاه یا در سایزهای عجیب و غیرمتعارف تعادل و توازن اندام شما را بر هم می‌زند.

دور کدام لباس ها را باید خط بکشند:

با پوشیدن لباس هایی که آن جور و باید برایتان اندازه و مناسب نیستند، هیکل زیبا و بی عیب و نقص خود را زیر سوال برده و تصویر آن را خدشه دار می‌کنید. اگر از هر مرد خوش پوش و خوش تیپی راز ظاهر زیبا و برازنده اش را بپرسید، بدون شک به اندازه بودن لباس هایش اشاره می کند.

تنها کاری که افراد واجد اندام ذوزنقه ای شکل باید انجام دهند، محو کردن خطوط اندامشان و انتخاب یک سبک منحصر به و فرد و درخور ستایش است. فقط نباید با پوشیدن لباس های بیش از حد تنگ یا گشاد یا ساده و معمولی همه چیز را خراب کنند. مگر آن که بخواهند بی هیچ جلب توجهی در میان جمعیت گم و از نظر پنهان شوند. اگر قد و قواره تان متوسط باشد، به سادگی هم رنگ جماعت می‌شوید. اما اگر می‌خواهید مجالی برای عرضه اندام داشته باشید، لباس هایی متفاوت و متمایز به تن کنید. حتی وجود یک جیب مربعی و خوش رنگ می‌تواند تأثیر بسزایی در رقم زدن ظاهری زیبا برای شما داشته باشند. یک کفش و ساعت زیبا و قابل تحسین می‌تواند اثر مشابهی در پی داشته باشد. اندکی در هم ریختگی و اختلاط رنگ ها می‌تواند ایده خوبی باشد، مشروط بر آن که خدشه ای بر فرم اصلی اندمتان (علی الخصوص بالا تنه تان) وارد کند.

در مقوله انتخاب لباس، شکل و فرم بدن شما بر گرایش ها و سبک های مد روز و فشن ارجحیت دارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست نمایندگی
گروه صنعتی پوشاک رونی
درخواست نمایندگی
آدرس جدید رونی
میدان فردوسی، مرکز تجارت جهانی فردوسی،
طبقه ششم اداری، واحد ۴
از این به بعد در این آدرس منتظر دیدار شما
عزیزان هستیم